Atrakcje miejscowości - ParkVilla

Przejdź do treści

Menu główne:

Atrakcje Miejscowości
  • Uzdrowisko
Położone w Sudetach, w łańcuchu Gór Izerskich uzdrowisko Świeradów-Zdrój to urocze miasteczko, w którym panują zaczarowane klimaty. Uroda tego miejsca przyciąga miłośników piękna gór. Przyroda okolicy i architektura samego miasteczka daje wrażenie, ze czas tu płynie wolniej i wszelkie troski przestają istnieć.
Tutejsze wody lecznicze – radoczynne szczawy o różnym stopniu zmineralizowania, używane zarówno do picia, jak i do kąpieli oraz okłady borowinowe, leczą przede wszystkim choroby reumatyczne, narządów ruchu, układu krążenia oraz choroby kobiece. Ich działanie na kuracjusza porównuje się do zażycia eliksiru młodości.
  • Turystyka, sport i wypoczynek
Świeradów-Zdrój oferuje wszystkie atrakcje miejscowości położonej w górach. Latem piesze wędrówki szlakami dla wędrowców oraz rowerowe wyprawy trasami dla kolarzy górskich i szosowych, a gdy przychodzi zima atrakcyjne stoki dla narciarzy alpejskich i trasy biegowe dla narciarzy norweskich.
Strudzeni wędrowcy, rowerzyści i narciarze mogą również popływać w basenach.
  • Muzyka, kultura i sztuka
Miasteczko tętni w sezonie życiem. W hali spacerowej odbywają się liczne koncerty. Każdy kuracjusz może wybrać z bogatej oferty kulturalnej to, co najbardziej lubi.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego